Lyžařský výcvik očima žákyně 7. ročníku

V pondělí 12. 1. 2015 jsme ráno v 8 hodin vyjeli směrem na Mariánskou u Jáchymova. Náš autobus byl skoro prázdný. Tak nějak jsme dorazili za jedna a půl hodiny. Naše horská chata se jmenovala Alžběta. Po vybalení našich kufrů a baťohů jsme šli na dva a půl hodinovou procházku, na které jsme se šli podívat, jestli jezdí lanovka u Jáchymova. Zjistili jsme, že lanovka nejezdí, a tak jsme museli dojíždět na Klínovec.

V úterý jsme šli poprvé lyžovat. Jezdili jsme na sjezdovku skibusem. K obědu jsme vždy dostali balíček (bageta, sušenka a ovoce). Na Klínovci jsme dostali legitimace, které jsme ale museli vrátit. Při první jízdě jsme se rozdělili do tří skupin. Každá skupina potom dostala svého učitele a začali jsme jezdit po odpovídající sjezdovce. Po lyžování jsme se vrátili do chaty a tam jsme dostali teplou večeři.

Středa probíhala stejně jako úterý. Večer po lyžování jsme dostali večeři a byla každodenní schůzka. Dneska se začala hrát soutěž twister, která probíhala zbytek  LVZ.

Ve čtvrtek jsme zase šli lyžovat, ale dneska už ti, co měli snowboard, místo lyží jezdili na snowboardu.

A v pátek jsme šli naposledy lyžovat. Děti ukázaly, co se za ty čtyři dny naučily.

V sobotu jsme šli na celodenní 12 km túru. Po túře jsme dohráli a poté vyhodnotili twister a večer jsme si zahráli hru jménem černá magie.

18. 1. v neděli byl ten nejhorší den. Skoro nikdo nechtěl domů. S lítostí jsme odjížděli z chaty Alžběta. No, byl to senzační týden a všichni jsme se bavili.