Recyklohraní
Ovoce do škol
Evropské strukturální a investiční fondy

Školský pohár v házené

Jen týden po vítězství v krajském finále startovaly žákyně 31. ZŠ (a zároveň) hráčky DHC Plzeň na Mistrovství republiky škol 6. – 7. tříd. Čekala nás tři náročná utkání ve skupině. První zápas proti Jihočeskému kraji jsme zvládli v pohodovém tempu a jasně vyhrály 19 : 6. Druhé utkání jsme se statečně držely skoro celý první poločas (prohrál isme 5 : 9), ale pak se naplno ukázala síla pozdějších vítězek turnaje a se zástupkyněmi Jihomoravského kraje (ZŠ Velká nad Veličkou) jsme prohráli 11 : 22. Třetí zápas proti Zlínskému kraji rozhodoval o postupujícím do semifinále. Nám se vydařil vstup do zápasu a v desáté minutě jsme vedli již 10 : 1. Utkání se nám vydařilo na výbornou a vyhráli jsme 23 : 12. Semifinále se hrálo v pátek ráno. My jsme se snažili a bojovali. Od začátku jsme měli mírnou převahu, ale brankově se nám nedařilo příliš odskočit (poločas jsme vedli 6 : 3). Vstup do druhé půle jsme příliš dobrý neměli a soupeřky dotáhli na rozdíl dvou branek (7 : 5). Pak se do toho naplno opřela Sára Svatoňová – nejprve dala gól z trháku, potom z křídla. Pak se přidala získaným míčem Vendy, další míč získala Sára, a pak Čarda chytla. V zápětí dala gól Lúca, Čarda opět chytla a další dvě branky přidaly Naty Dlesková a Anička Beráková. Na ukazateli rázem svítilo 12 : 5. Zápas už jsme si pohlídali a pod dirigentskou taktovkou Lúci Rittichové (7 gólů) došli do finále.

Ve finále nás čekala znovu Velká nad Veličkou. My jsme odehráli fantastický první poločas. Všechny holky makaly, obrana fungovala a v útoku se nám dařilo. O poločase měla mírně na vrch Velička (vedla 10 : 9). Ve druhé půli jsme nejprve ztratili míč, potom neproměnili a znovu dostali gól. Druhá půle už z naší strany vydařená nebyla. I když jsme bojovali, tak jsme ale velkou spoustu míčů ztratili (celkem 8). Rychle nám docházely síly a už jsme nedokázali pořádně vystřelit – z 15ti střel na branku jsme proměnili jen 3, a to na vítězství nestačilo. Prohráli jsme po statečném a bojovném výkonu 12 : 20.

Všechny holky zaslouží velkou pochvalu. Největšími tahouny družstva byly Lúca Rittichová a Sára Svatoňová. Skvělý turnaj odehrála Naty Dlesková. Velkou oporou v obraně byla a důležitými brankami v rozhodujících chvílích se přidala Vendy Samcová. Celý turnaj velmi dobře odchytala Eliška Čardová. Velkým příjemným překvapením byl výkon Ellen Honalová. Hlavně v obraně týmu moc pomohla Gábi Růžičková. Několik branek přidaly také Kristýnka Cvačková a Anička Beráková.

Druhé místo je skvělým úspěchem, vždyť která škola se může pyšnit titulem vícemistryň republiky!

Hrály a góly střílely: Beráková 2, Cvačková 1, Dlesková 13, Honalvoá 2, Rittichová 22, Růžičkvoá 2, Samcová 10, Svatoňová 25, Čardová 3