Recyklohraní
Ovoce do škol
Evropské strukturální a investiční fondy

Školský pohár 2023

Vynikajícího úspěchu dosáhly žákyně 31. ZŠ Plzeň a zároveň házenkářky DHC Plzeň (7 hráček) a HK Slavia VŠ Plzeň (1 hráčka). Na republikovém finále škol v házené v Olomouci dokázaly ve značně obměněné sestavě obhájit loňské fantastické umístění.

První zápas proti 7. ZŠ Most jsme zvládli na výbornou. V týmu soupeřek bylo několik házenkářek, které se dařilo ubránit. První poločas byl ještě poměrně vyrovnaný, ve druhém už jsme měli jasnou převahu a vyhráli jsme 25 :11.

Druhý zápas proti Písku byl z naší strany po všech stránkách nepodařený. V obraně jsme se nedokázali s velmi dobře hrající pravou spojkou soupeře. V první půli byl Písek výrazně lepší a zaslouženě vedl o tři branky. Druhou půli jsme se zlepšili v obraně, ale bohužel nepřesně stříleli. Přestože druhá půlka byla z naší strany lepší, náskok soupeřek zůstal stejný a prohráli jsme 16 : 19.

Poslední utkání v základní skupině jsme nastoupili proti ZŠ M. Pujmanové Havířov. Soupeřky měly hru postavenou na dvou výborných hráčkách. Nám trvalo nějakou chvíli, než jsme pochopily, že je potřeba se v obraně zaměřit právě na tyto dvě soupeřky. V útoku se nám dařilo dávat góly a postupně jsme se zlepšili v obraně. S několika šrámy a drobnými zraněními jsme nakonec ubojovali vítězství 21 : 16, čímž jsme si zajistili postup mezi čtyři nejlepší týmy.

V pátek ráno nás čekalo semifinále a v něm vítěz druhé skupiny ZŠ Zubří. My jsme velmi dobře bránili - Čarda a Síma si pohlídaly nejlepší hráčku soupeřek, Natka s Kačkou si poradily s druhou nejlepší. Velmi dobrou práci v obraně odváděla Ema Mildorfová, která získala dvakrát získala xcmíč. A několikrát dobře přerušila soupeřky. Parádními zákroky se v brance několikrát blýskla Nela Pivoňková. V útoku se nejvíce dařilo Natálce Dleskové. V průběhu zápasu jsme vedli i o tři branky. Tento náskok jsme ale do poločasu ztratili. Ve druhé půli chvilku vedlo Zubří, ale my jsme si trpělivou hrou dokázali vzít vedení zpět a udržet ho až do samého závěru. Vyhráli jsme 17 : 15.

Ve finále jsme nastoupili opět proti Písku. Tentokrát jsme od začátku pozorně bránili. V první půli jsme se vytrápili zejména při střelbě z křídla (7 pokusů a jen jeden gól). Ve druhé půli už jsme stříleli lépe, zase jsme ale byli méně koncentrovaní v obraně. V sedmé minutě druhé půle už jsme prohrávali o čtyři branky. Přesto jsme se díky naší bojovnosti a snaze vrátili do zápasu zpět a dotáhnout na jediný gól. Minuta a půl před koncem byla vyloučená Čarda (a bylo to její třetí vyloučení a tudíž červená karta). Přesto jsme v poslední minutě mohli vyrovnat. Po krásné akci ale střela skončila na tyčce. Pak Písek ještě proměnil a my jsme z poslední sedmičky snížili na konečný jednogólový rozdíl 14 : 15.

Stříbro je fantastickým úspěchem. Holky celý turnaj odehrály s jedinou hráčkou na střídání. A to ještě některé hráčky nebyly zcela zdravé. Přesto dokázaly překonat samy sebe a dokráčet pro stříbrné medaile.c