Oddíl sportovní gymnastiky

Oddíl sportovní gymnastiky při 31. ZŠ

·        Vznikl v roce 1978 jako součást oddílu Sportovní gymnastiky Slavie Pedagogické fakulty Plzeň.

·        Od roku 1986 oddíl pravidelně organizuje letní soustředění v Chrástu u Plzně. V roce 1993 se členové oddílu dohodli na užívání oddílového názvu FLIK - FLAK = rychlý přemet vzad.

·        Od roku 1995 se oddíl účastní vedle gymnastických soutěží, soutěží v TeamGymu i různých festivalů a přehlídek.

·        Od roku 1998 je oddíl FLIK - FLAK prezentační skupinou České asociace sportu pro všechny a je také členem České gymnastické federace.

·        Od roku 2006 je oddíl samostatným subjektem pod oficiálním názvem FLIK FLAK Plzeň.

Dosažené úspěchy:

·        ve dnech 3. - 11. 7. 1999 se členky oddílu zúčastnily světové gymnaestrády v Göteborgu (Švédsko),

·        ve dnech 19. - 23. 4. 2000 se děvčata zúčastnila gymnastického festivalu v Herningu (Dánsko),

·        v roce 2000 oddíl zahajoval pohybovým prologem sportovní show při Národních dnech sportu a kultury (NDSK) v hale Sparty v Praze,

·        ve dnech 8. - 13. 7. 2001 vystupovala děvčata s 15 minutovým blokem na 3.EUROGYMu v Dorbirnu (Rakousko),

·        ve dnech 11. - 16. 7. 2004 vystupovala děvčata se 2 skladbami na 4.EUROGYMu ve finském města Jyväskylä (Finsko),

·        v roce 2004 na krajských gymnastických závodech pořádaných ČASPV členky oddílu obsadily ve všech kategoriích stupně vítězů,

·        v červenci 2005 se děvčata úspěšně zúčastnila prvního Festivalu ČASPV v Olomouci. Prezentovaly se na slavnostním zahájení, gala večeru, Festivalu pohybových skladeb i na slavnostním zakončení. V soutěži TeamGym se děvčata v kategorii mladších žákyň stala mistryněmi republiky a v kategorii Žen obsadila 2. místo,

·        v roce 2006 se gymnastky umístily na 1. místě v soutěži TeamGym na Plzeňském poháru,

·        v letošním roce obsadily starší žákyně 4. místo na Mistrovství republiky České Gymnastické federace v soutěži TeamGym.

Sportovní činnosti oddílu:

·        přípravka gymnastek ve věku 3 - 6 let,

·        sportovní gymnastika,

·        TeamGym,

·        pohybové skladby,

·        pohybové skladby s prvky akrobacie.

Bližší informace: www.flikflak.cz

FLIK – FLAK atletická přípravka

Fungujeme jako jeden z oddílů Sportovního klubu FLIK – FLAK. Děti mají možnost navštěvovat přípravku v 1. třídě. Od 2. třídy fungují dvě skupiny (2. + 3. a 4. + 5. ročník), které trénují 2x týdně. Doplňkově nabízíme trénink 1x týdně pro děti od 2. do 5. třídy. Děti se zúčastňují atletických závodů jak po hlavičkou ČASPV, tak soutěží, které organizuje AŠSK.