Kariérní poradenství pro naše žáky na úřadech práce

Jako každoročně na podzim navštívili i letos v průběhu října žáci 9. ročníku Informační a poradenské středisko při Úřadu práce pro Plzeň – město.

Zde žáci získají aktuální informace o síti středních škol, studijních a učebních oborech v regionu a v celé ČR, o podmínkách a průběhu přijímacího řízení, o nárocích a požadavcích na jednotlivá povolání, o možnostech uplatnění absolventů jednotlivých oborů v praxi a o situaci na trhu práce v regionu a v celé ČR.

Mohou si pomocí počítačového programu otestovat profesní zájmy ve vazbě na povolání a příslušné vzdělání a získat povědomí o množství různých profesí. V informačním středisku jsou k dispozici i celostátní přehledy povolání, karty povolání, informační letáky o jednotlivých povoláních a informační letáky jednotlivých škol.

Každý žák zde dostane tištěnou publikaci Atlas školství s přehledem středních škol.

Informační a poradenská střediska při úřadech práce (IPS).