Nová knihovna na naší škole

Od října začíná na naší škole opět fungovat žákovská knihovna. Knihovna je umístěna v přízemí na 2. stupni v místnosti č. 61 a vedena Mgr. Libor Pelcmanem.

Žákovská knihovna byla nově vybavena díky projektu EU OPVK výzva č. 56: Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti bylo zakoupeno velké množství nových titulů pro všechny věkové kategorie.

Otevírací doba je vždy ve středu a ve čtvrtek o velké přestávce. K zapůjčení knih nepotřebují žáci žádnou členskou legitimaci a půjčování je zdarma. Žáci v knihovně mají k dispozici například kompletní série Harryho Pottera, Narnie, trilogii Pán prstenů a Hobit, ságu Stmívání, všech 12 dílů Hraničářova učně, knížky Jula Verna, T. Prattchetta, Staré řecké báje a pověsti a mnohé jiné. Z knížek pro menší čtenáře máme oblíbené Deníky malého poseroutky, Příšerné zlobilky, Z deníku kocoura Modroočka, Povídání o pejskovi a kočičce, Malého miliardáře, Paní Láry Fáry a mnoho dalších. Kromě knížek na čtenáře čekají i časopisy ABC, Vesmír, Příroda, Lidé a Země.