Výlet na Karlštejn

Všechny 5. ročníky se v září vydaly na výlet na Karlštejn. Žáci těchto tříd o tom napsali krátkou zprávu.

Žáci V. B:

V úterý jsme museli brzy vstávat, abychom byli včas na nádraží. Náš vlak měl malé zpoždění, takže jsme z Plzně odjeli o 10 minut později. Bylo to o fous, ale nakonec jsme přestup v Berouně díky pomoci pana průvodčího zvládli.

Ve stanici Karlštejn nás přivítalo sluníčko, takže cesta pěšky na hrad byla příjemná. Prohlídka Karlštejna byla velmi zajímavá, po ní jsme navštívili Wax muzeum s voskovými figurínami a kaleidoskopickým kinem. I tam se nám moc líbilo.

Naobědvali jsme se v restauraci U Adama. Pochutnali jsme si na řízku s hranolkami a oběd zapili malinovkou.

Před odjezdem do Plzně jsme ještě navštívili motýlí dům Papilonia. Poletovalo tam 300 motýlů, byli velmi krásní a často si na nás sedali.

Domů jsme se vrátili sice unavení, ale se spoustou pěkných zážitků.

Výletníci z V. B

Žákyně V. C:

V úterý 26.9. 2023, jsme měli ráno v 7:00 sraz s 5.B na Hlavním nádraží v Plzni. Náš vlak měl přijet v 7:20 ale měl zpoždění, takže přijel zhruba v 7:30. Když jsme přijeli na místo, uviděli jsme velký kopec, který byl bohužel naše cesta na Karlštejn. Na kopec jsme se přesto vydali, a už v půlce jsme viděli nádherný Karlštejn. Krásný výhled nám dodal energii a nahoře jsme byli v mžiku. Nahoře nás uvítal hezký pohled dolů a studniční věž, dokonce na nás čekala prohlídka s moc milou paní Lenkou. Po zajímavé prohlídce, jsme si koupili suvenýry, a vyrazili jsme po cestě dolů do muzea voskových figurín a kaleidoskopického kina. V muzeu byly figuríny udělané velmi detailně a realisticky, takže jsme se někdy i báli. Poté jsme šli do restaurace, jmenovala se U Adama. Tam jsme si vychutnali kuřecí řízek s hranolky a malinovkou. Pak jsme měli krátký rozchod neboli “kupuj co chceš.” Já jsem si například koupila epickou kabelku ve tvaru husy, kterou jsem pojmenovala “Kachna”! Rozchod skončil a my se přemístili do domu motýlů, který byl nádherný se spoustou motýlů. Náš výlet se blíží ke konci a my už čekáme na autobus na parkovišti. Při cestě domů už polovina autobusu spala. A tak skončil náš výlet na Karlštejn.

Žákyně 5.C

Žáci V. A:

Ve středu 27. 9. vyrazily třídy 5. A a 5. D na hrad Karlštejn. Začalo to tím, že se obě třídy setkaly v 7:00 hod na vlakovém nádraží v Plzni. Náš vlak měl ale 20 min zpoždění, a tak jsme zmeškali navazující vlak z Berouna na Karlštejn. Naštěstí jel za chvilku další vlak. Výšlap do kopce na hrad byl náročný, bolely nás nohy, ale přesto jsme to zvládli a plánovanou prohlídku hradu stihli. Prohlídka hradu byla krásná. Viděli jsme pokoj Karla IV., model hradu Karlštejn a kopii Svatováclavské koruny. Navštívili jsme i několik dalších míst, a to Muzeum voskových figurín, které vypadaly jako živé, restauraci U Adama, kde nás čekal dobrý oběd, Papilonia – motýlí dům, kde na nás sedali krásní motýli a den jsme zakončili návštěvou ZOO parku. Zbylo nám také volno na nakupování suvenýrů.

Zpátky domů jsme jeli autobusem. Nikomu se neudělalo špatně a výlet jsme si užili. Děkujeme paním učitelkám, že nám tento výlet zařídily.

výletníci z 5. A

Žáci V. D:

Co budeme dělat celý den?

Vyrazit někam na výlet

S námi, s áčkem prostě půjdem,

Na hrad Karlštejn ihned

Prohlídka hradu s milým pánem,