Ručičky kraje 2023

Dne 13. 6. 2023 se zúčastnila třída 8. B s výběrem žáků z 8. C akce „Ručičky kraje“. Při této příležitosti si žáci prohlédli prezentaci dovedností žáků a studentů technických a přírodovědných oborů středních škol a učilišť Plzeňského kraje. Přehlídka se uskutečnila na nádvoří Krajského úřadu v Plzni již poosmé. Stánky s ukázkami výrobků si žáci nejen prohlédli, ale mohli si i vyzkoušet některé činnosti pod odborným dohledem pedagogů příslušné SŠ. Měli možnost si promluvit přímo se studenty škol a jejich pedagogy, což mnohým ujasní výběr povolání nebo studijního směru. K dispozici žákům byli i zástupci firem, budoucí zaměstnavatelé, kteří absolventům technických oborů nabízejí uplatnění, např. Škoda Group a. s. a Doosan Škoda Power s.r.o.

Akce byla určena především žákům osmého ročníku, kteří budou v příštím školním roce stát před rozhodnutím ohledně volby dalšího vzdělávání. Měla jim představit zejména technické a řemeslné obory, neboť se společnost dlouhodobě potýká s nedostatkem absolventů technických profesí.

Mgr. Jitka Šteflová a Mgr. Eva Puchrová

Výchovná poradkyně školy a třídní učitelka