Projektový den ve IV. A

Dne 8. března 2024 se ve IV. A uskutečnil projekt na tzv. finanční gramotnost, kde byla tématem fiktivní narozeninová oslava. Děti se rozdělily do skupinek, které představovaly malé rodiny. V rámci své rodiny si měly samostatně domluvit téma oslavy, zajištění věcí, spravedlivé rozdělení peněz, odhad ceny nákupu a vytvoření nákupního seznamu. Vzali jsme to komplexněji, takže jsme si i zahráli „na krám“, děti si zkoušely různé situace (paní prodavačka versus nevychovaný puberťák a další). Po sestavení nákupních seznamů jsme vyrazili do blízkého supermarketu, kde si děti rozumně nakoupily na oslavu. Po příchodu zpět do třídy se ukázaly organizační a kuchařské zkušenosti. Každá rodinka přistoupila k pohoštění po svém, někdo si donesl i nádobí a udělal zdravé ovocné mističky, jiní to vzali sportovněji ve stylu „brambůrky ze sáčku neušpiní nádobí“, další udělali kompletní dort.

Všechny děti byly zlaté, bavilo je zodpovídat si za vlastní peníze a rozhodovat, jak bude oslava vypadat.

Mgr. Hana Musilová

Třídní učitelka IV. A