Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dne 10. května 2023 se konalo okresní kolo tradiční Dopravní soutěže ve spolupráci s Besipem, úřadem ÚMO 3, zastoupeným panem starostou Davidem Procházkou, Červeným křížem Klatovy, Autoklubem Plzeň a Policií ČR.

Na 33. základní školu na Skvrňanech jsme vyrazili s bezvadným týmem ve složení Lili Friedrichová, Kačka Kůstová, Ondra Kouba a Míša Tyll. Soutěžili jsme v kategorii pro děti ve věku od 10 do 12 let. Soutěž se skládala ze čtyř disciplín, a to ze zdravovědy, technické jízdy po dopravním hřišti, písemného testu (dopravní značky, křižovatky, pravidla silničního provozu) a jízdy zručnosti. Všechno bylo velice profesionálně připraveno, například jsme ošetřovali studenty, kteří byli věrohodně namaskováni jako účastníci nehody, kvíz hodnotili skuteční policisté a podobně. Naše družstvo se v konkurenci dalších třinácti škol celkově umístilo na krásném 4. místě a ještě jsme slavili úžasný úspěch, kdy byl Ondra Kouba vyhlášen nejlepším účastníkem v kategorii chlapců. Zajímavou vsuvkou byl i oběd v „cizí“ škole, kde jsme zvědavě hodnotili rozdíly mezi skvrňanskou a naší jídelnou či výzdobu na chodbách. Děti nejenže skvěle zvládly náročné soutěžní úkoly, navíc byly celou dobu šikovné a veselé a utvořily bezvadnou partu napříč čtvrtými třídami. Hodnotné ceny, které si odnesly, tedy byly skutečně zasloužené. Příští rok se v tomto hvězdném složení chystáme zaútočit na vítězství.

Poděkování patří i dalším žákům ze IV. D, kteří chodili na dopravní kroužek při naší škole, tedy Aničce, Anince, Kamče, Šárince a Vašíkovi.

Mgr. Hana Musilová

pedagogický doprovod