Základy programování

V dalším setkání jsme se na Střední průmyslové škole strojnické a Střední odborné škole profesora Švejcara zúčastnili v rámci dotačního programu „Motivace pro technické vzdělávání mládeže Plzeňského kraje v roce 2015“ přednášky na téma Základy programování.

Obsahem přednášky Ing. Jitky Roubalové bylo seznámení s programováním jako procesem. Žákům velmi poutavě vysvětlila podstatu – od návrhu algoritmu, psaní vlastního programu až po ladění zdrojového kódu. V následující části si naši žáci 8. ročníků mohli sami naprogramovat součet dvou čísel s využitím objektového programovacího jazyku Delphi. Naši budoucí studenti s nadšením využili moderní ICT techniku školy a radost z úspěšné práce je zcela pohltila.

Nabyté dovednosti byly pro naše žáky velkým přínosem a motivací při rozhodování v jejich výběru na střední školu.