FST ZČU – Katedra materiálů a strojírenské metalurgie.

Dne 17/1/2019 jsme se účastnili s žáky 9. ročníku exkurze na Katedře materiálů a strojírenské metalurgie. Po úvodním slovu Prof. Dr. Ing. Antonína Kříže se nás ujali doktorandi katedry. V odborných laboratořích jsme viděli praktické ukázky z oblasti nejmodernějšího výzkumu kovů.

Viděli jsme halovou laboratoř s modelem kovacího lisu a programově řízeným ovládáním. Na pracovišti chemicko-tepelného zpracování jsme se seznámili s kalením, cementací a popouštěním v praxi. V laboratoři Metalografie jsme nahlédli do řádkovacího elektronového mikroskopu Philips a optického mikroskopu Observer Zeiss. Pro finální úpravu povrchů jsme zhlédli metalografické brusky a leštičky.

V rámci kariérního poradenství se mohli naši žáci seznámit s obsahem práce strojních inženýrů a nasměrovat tak své další studium na technický obor.