Oblastní kolo „Atletický čtyřboj“

Úspěchy našich žákyň v atletice

20. září 2022 se na plzeňském atletickém stadionu ve Skvrňanech konalo okresní kolo „Atletického 4boje“, který je pro kategorii starších hochů a dívek. Družstvo je maximálně 5členné a každý závodí ve 4 disciplínách: 60 m, hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí, skok daleký nebo skok vysoký, běh na 800 m – dívky.

Naši školu reprezentovaly žákyně: z 9. A – Dostalová Anežka, Rutarová Karolína a Šuchmanová Tereza, z 8. A – Komorousová Alena. Závod byl velmi náročný vzhledem k počasí – vítr, zima, déšť a ještě nevhodně zvolený termín – na začátku školního roku. V konkurenci 9 základních škol a víceletých gymnázií naše žákyně obsadily krásné 2. místo. První místo: Masarykovo gymnázium, které dalo dohromady družstvo výhradně z atletek Škody Plzeň, takže pro nás opravdu velká konkurence. Ale i přesto jsme v jedné disciplíně, a to ve skoku vysokém, zvítězily díky výkonu a zároveň osobnímu rekordu Aleny Komorousové – 142 cm. Do krajského kola postupuje pouze vítěz oblasti, tak nám nezbývá než těšit se na jarní kola atletických závodů, kde by nám 1. místo nemělo uniknout.

Ráda bych tímto děvčatům poděkovala, hlavně za jejich přístup k závodům, za morálku a morálně volní vlastnosti a v neposlední řadě za předvedené výkony.