Ovoce do škol
Evropské strukturální a investiční fondy

Šnek Cup - 2. ročník (19. 6. 2017, 31. ZŠ Plzeň)

Stejně jako loňský první "deštivý" ročník Šnek Cupu byl i ten druhý značně ovlivněn rozmary počasí. Sice nepršelo, zato Sluníčko tak mohutně fandilo, až se dětem od bot kouřilo :-) Ještě že byly všude kbelíky s vodou...

Do druhého ročníku miniházenkářského turnaje se zapojilo celkem 26 družstev ze šesti škol (28. ZŠ Plzeň, ZŠ Božkov, ZŠ Ejpovice, ZŠ Jižní předměstí Rokycany, ZŠ Radnice a samozřejmě pořádající 31. ZŠ Plzeň).

V kategorii Minižactvo (4. - 5. třída) se představilo celkem 20 družstev. Ta se nejprve utkala ve čtyřech základních skupinách, a pak všechna družstva pokračovala v bojích o konečné umístění.

Pomyslnými obhájci titulu se nakonec stali žáci ZŠ Božkov, letos startující pod názvem Kapříci. Neměli to ale vůbec jednoduché - Easťáci (ze ZŠ Jižní předměstí Rokycany) jim ve finále vůbec nic nedarovali a rozhodovalo se až v poslední minutě. Bronzové medaile putují také do Rokycan - vybojoval je Paradais team. Nejlepší družstvo z pořádající 31. ZŠ tvořili žáci 5. F, kteří startovali pod názvem Lamy.

Líté boje i úsměvné situace byly vidět na malém tartanovém hřišti v horní části areálu, kde odehrála svoje utkání kategorie Přípravka (1. - 3. třída). Zástupci 31. ZŠ (druháci v týmech Krtečci  a Berušky) ukázali, že od loňska udělali pořádný pokrok. V konkurenci dětí z Rokycan, Radnic a Ejpovic se rozhodně neztratili. Výsledky v této kategorii se sice nepočítaly, přesto všechny děti bojovaly s ohromným nadšením a zaslouženě byly odměněny zlatými medailemi.

Kromě nadšeně bojujících dětí zaslouží velkou pochvalu i rozhodčí - na které bylo slyšet jen slova chvály.

A ještě je potřeba vyzdvihnout práci pořadatelů - házenkářek a házenkářů z druhého stupně 31. ZŠ - bez nich by se turnaj nemohl uskutečnit.

Díky všem za vydařenou akci a na viděnou příští rok!