Recyklohraní
Ovoce do škol
Evropské strukturální a investiční fondy

Republikové finále škol v házené (23. - 24. 5. 2019 Kynžvart)

Po několikaleté pauze se žákyně 31. ZŠ kvalifikovaly na republikové finále škol v házené. Mistrovství letos hostila ZŠ Velká Hleďsebe a hrálo se v nové sportovní hale Milana Prokeše v Lázních Kynžvart.

Středeční večerní los přisoudil hráčkám 31. ZŠ za soupeřky v základní skupině ZŠ Velká Hleďsebe, ZŠ Zlín, ZŠ Havlíčkův Brod a ZŠ Velká Bystřice.

Naše děvčata nejprve nastoupila proti ZŠ Velká Hleďsebe a podala velmi přesvědčivý výkon, když soupeřky jasně přehrála 25 : 3. Téměř všechny hráčky v tomto utkání vstřelily gól. V brance výborně chytaly Nelča i Naty.

Také druhé utkání proti ZŠ Havlíčkův Brod naše děvčata jasně dominovala. Vyhrály jsme 22 : 9. Dařilo se zejména Lauře (13 branek).

Třetí utkání proti Zlínu jsme držely krok pouze v prvním poločase. Ve druhém  jsme pak dlouho nedokázaly dát gól. Prohrály jsme 11 : 17.

Čtvrté utkání proti Velké Bystřici bylo utkání s dramatickým koncem. By jsme byly dvacet minut výrazně lepším týmem a vedly jsme až o pět branek. V závěru jsme si ale opět vybraly hluchou pětiminutovku, kdy jsme se vůbec nemohly trefit ani z nejvyloženějších šancí, a tak jsme nakonec byly rády za celkovou remízu 20 : 20. Ta nám zaručovala postup do semifinále mezi čtyři nejlepší týmy.

Zde jsme se v pátek ráno utkaly s vítězkami druhé skupiny - 7. ZŠ Most. V tomhle utkání jsme podaly náš nejlepší výkon v celém turnaji. S pozdějšími vítězkami turnaje jsme nejen držely krok, ale ve druhém poločase jsme byly i mírně lepší. Skvělý výkon podala ve druhém poločase v brance Adélka. Vedly jsme 9 : 8, potom i 10 : 9, ale Most nakonec dokázal vyrovnat, a tak semifinále dospělo do sedmičkového rozstřelu. V něm nakonec měl více štěstí zkušenější tým Mostu a na nás zbyl boj o bronz.

V závěrečném utkání jsme se postavily opět proti Zlínu (také on prohrál v semifinále na sedmičky). Nám už ale rychle docházely síly a dokázaly jsme držet krok prakticky jen v prvním poločase. Ve druhém už to bylo trochu trápení, ale statečně jsme dohrály.

Nakonec z toho byla ona "plačtivá" bramborová medaile. I to je ale ohromný úspěch. Vždyť to byla pro všechny hráčky první zkušenost s podobnou akcí. Určitě se v budoucnu ještě vrátí a na podobném turnaji medaili vybojují.

Všechny hráčky zaslouží ohromnou pochvalu za nadstandardní výkony, které v průběhu šampionátu podávaly. Zejména výkon v utkání s Mostem byl výkon nad hranicí možností tohoto družstva. Všem hráčkám patří ohromná pochvala za vzornou reprezentaci nejen 31. ZŠ, ale i klubu DHC Plzeň.