Resuscitace s pomocí Virtuální reality
V minulém týdnu proběhlo na druhém stupni školení žáků v poskytování první pomoci. Výuka probíhala moderní a zajímavou formou, která žákům umožnila vyzkoušet si reálné situace bezpečně a názorně.
K dispozici jsme měli brýle pro virtuální realitu i figurínu pro nácvik resuscitace. Žáci si postupně vyzkoušeli speciální program ve virtuální realitě, ve kterém řešili modelové situace vyžadující poskytnutí první pomoci, a zároveň si mohli prakticky nacvičit resuscitaci na figuríně.
Po dokončení simulací žáci obdrželi vyhodnocení, jak si vedli – dozvěděli se, co provedli správně a na čem je ještě potřeba zapracovat.
Školení bylo pro žáky velmi přínosné a pomohlo jim získat důležité znalosti i praktické dovednosti, které mohou v budoucnu pomoci zachránit lidský život.
Tomáš Soukup
pedagog



