Matematika a fyzika mimo školu

Matematika a fyzika mimo školu

Kde?

Například v DEPU2015, kde žáci různých tříd I. i II. stupně navštívili interaktivní zábavnou expozici o penězích a finanční gramotnosti pro děti „Jak se točí peníze“.

Každý žák plnil různé úkoly, za které získával na svoji platební kartu virtuální peníze, které mohl spořit, utrácet nebo na závěr věnovat na charitativní účely. Během plnění úkolů získával kromě peněz i informace o historii a vývoji peněz, o funkci banky, úvěrech, akciích, spoření nebo účtech. Mohl si vyrobit vlastní bankovku, rýžovat zlato, prohlédnout si „zlaté“ cihly v bankovním trezoru.

Fyzikální dovednosti a vědomosti si žáci z některých 6. a 7. tříd mohli vyzkoušet v Techmánii. Primárně se žáci věnovali exponátům, které souvisejí s aktuální výukou.  Šesťáci se tedy bavili především u pokusů z optiky. Podle zájmu pak některé třídy shlédly film v planetáriu, účastnili se některé z show, třeba s kapalným dusíkem nebo si zkoušely různé exponáty dle svého výběru.

Mgr. Jana Šoupová