Sponzorování psa (vlka) hřívnatého

Zoologické zahrady umožňují lidem pozorovat život mnoha rozličných druhů živočichů z celého světa. Snahou je vytvořit pro zvíře co nejlepší životní podmínky.

Naše škola se řadí mezi sponzory.

Vlk hřívnatý pochází z jihoamerické pampy. Nalezneme ho na území, kde vysoká tráva uschne „nastojato“. Pes vypadá na první pohled jako liška, „chodící na chůdách“, tak vysoké má nohy.

Smečka v naší plzeňské ZOO je ve své podstatě jedna rodina. Původní chovná fena sice již uhynula, také její „dcera“ měla naposledy v loňském roce štěňata, která byla odchována pro jiné ZOO. Všichni členové současné chovné rodiny mají osm a více let, což je možno přirovnat k lidským „padesátinám až šedesátinám“.

Děkujeme všem dětem, rodičům a učitelům, kteří byť i malou částkou přispívají na dobrou věc.

Tiskový mluvčí Zoologické zahrady Plzeň Mgr. Martin Vobruba nám dal (vzhledem k současné epidemiologické situaci) číslo konta ZOO Plzeň 282564313/0300 v.s.536. Na tento účet je možno letos přímo zaslat darovanou částku.