Sběr surovin, třídění odpadu na 31. ZŠ ve šk. roce 2019/2020

Sběr hliníku

Škola je letos zapojena do soutěže ve sběru kovových obalů pořádanou společností Čistá Plzeň. Sběr kovového odpadu bude uzavřen již 29. 11. 2019. Svoz bude objednán společně s odvozem papíru již 23. 11. 2019. V prostoru školy přibyla na kovový odpad popelnice, do které je možné nosit kovový odpad v menším množství. Je umístěna na v přízemí na konci chodby u šatních skříněk 1. st. Větší množství, plné velké pytle je možné zanechat v blízkosti šedé popelnice na kov, budou odsud přesunuty do atria.  Pytle musí být označeny názvem naší školy, tj. 31. ZŠ. Prázdné pytle je možné vyzvednout u pí. uč. Křížkové, koordinátora EVVO.

Vzhledem k přibývajícím nádobám na kovové obaly po Plzni, které umožňují třídění kovových obalů a ne úplně vhodným podmínkám uskladnění odpadu v prostorách školy již dále ve sběru hliníku interně mimo tuto soutěž v tomto školním roce pokračovat nebudeme.

Pozvánka na zajímavou akci Fest Čisté Plzně v tomto odkazu: http://cistaplzen.cz/fest-cista-plzen-2019/

Sběr papíru

Sběr papíru je pořádán v rámci soutěže ve sběru druhotných surovin zajišťující společností AVE sběrné suroviny a.s. (jako v loňském roce).

Kontejner bude přistavěn na parkoviště školy na podzim 2019 – předpokládaný termín je 18. 11. – 23. 11. 2019. Papír bude možné nosit v průběhu určeného týdne a časového rozmezí, vždy od 7:30 – 7:55, kdy bude u kontejneru služba starající se o organizaci.

Papíry a karton musí být svázány do balíků zvlášť nebo uloženy do krabic a zváženy. Evidence sbíraného materiálu proběhne u kontejneru, děti dostanou lísteček a odevzdají třídním učitelům nebo přímo koordinátorovi akce.

Sběr elektrozařízení a baterií

RECYKLOHRANÍ, aneb Ukliďme si svět! je dlouhodobý školní vzdělávací program finančně podporovaný společnostmi ASEKOL a.s., ECOBAT s.r.o., ELEKTROWIN a.s. a Cart4Future s.r.o. a zajišťuje svoz elektrozařízení a baterií.

V budově školy jsou umístěny 2 sběrné nádoby na použitá drobná elektrozařízení (např.  fén, žehlička, rychlovarná konvice…apod.). Jsou to červené popelnice: na 1. stupni je popelnice umístěna v přízemí na konci chodby u šaten, na 2. stupni v přízemí před schody k jídelně. Vedle popelnic stojí zelená krabice na použité baterie. Nádoby jsou vyváženy po jejich naplnění.

Sběr použitých tonerů a cartridgí

V rámci recyklohraní nyní sbíráme i použité tonery a cartridge všech typů používaných v domácnosti i kancelářích.  Žáci mohou tonery a cartridge zabalené v plastovém sáčku nebo v novinách odevzdat do sběrné nádoby umístěné ve sborovně u tiskárny a opět v přízemí 1. stupně (velká hnědá krabice).

Všechny projekty podporují cíle environmentální výchovy, učí žáky třídit odpady a tím přispívat ke zlepšení životního prostředí. Díky odměnám z těchto programů přispívají i škole a zlepšení podmínek ve vzdělávání.

Petra Křížková

koordinátor EVVO